niedziela, 20 lutego 2011

Origami - chińskie gwiazdki szczęścia

INSTRUKCJA


Potrzebne materiały:
 • papier kolorowy
 • nożyczki


1. Papierowy pasek (niezbyt szeroki ok. 1-2 cm) zagnij wzdłuż linii przerywanych, wykonując w pierwszym kroku pięciokątny węzeł. Wystającą część zagnij do wnętrza modelu.

2. Pozostałą część paska zagnij wzdłuż boków pięciokąta kilkukrotnie, tak aby na każdym z boków były przynajmniej 2 warstwy papieru (tak jak pokazuje strzałka, ale kilka razy).3. Przytrzymaj płaski pięciokąt w prawej ręce przykładając palec wskazujący do boku A, a kciuk do B. Kciukiem lewej ręki wciśnij środek boku C do wnętrza modelu. To samo powtarzamy na pozostałych bokach i podziwiamy, jak z płaskiego pięciokąta powstaje trójwymiarowa gwiazdka.Małe, proste, a cieszy...

10 komentarzy:

 1. Fajne i proste!!! polecam serdecznie!!! xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Troche nieczytelna instrukcja, możesz sprostować pkt 2?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie to instrukcja jest czytelna, ale coś zmieniłam w punkcie 2. Mam nadzieje, że pomogłam.:)Powodzenia!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. W ogóle nie wiadomo jak zrobić, żeby w środku było powietrze,... Pomocy ! Jak to "wybałuszać" ,żeby gwiazdka była 3d?

  OdpowiedzUsuń
 5. Żeby gwiazdka była 3D i łatwo ją było "wybałuszyć":)płaski pięciokąt z którego powstanie nie może być zbyt mocno ściśnięty. Trzeba pozwolić wejść powietrzu pomiędzy paski papieru (oczywiście bez przesady). Na końcu (przy robieniu ramion gwiazdki)trzeba uciskać bardzo lekko i wgniatać papier stopniowo aby nie zgnieść całości.

  OdpowiedzUsuń
 6. szczerze mówiąc chciałabym to zrobić, ale nie mam pojęcia jak dojść do efektu na pierwszym obrazku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. musisz zrobić jakby supeł

   Usuń
  2. Tak, tak. Anonim ma rację. Musisz po prostu "związać" ten pasek papieru.
   POWODZENIA!!!

   Usuń
 7. http://warsztatyniebieskiemigdaly.blogspot.com/2012/01/gwiazdki-szczescia-origami-tutorial.html na tej stronie dobrze widać jak zacząc .. ;o :3 A jakiej długości mają być te paski?

  OdpowiedzUsuń